Virginia Delgado

Virginia Delgado

Virginia Delgado

Rodačka z Madridu Virginia Delgado začala studovat tanec ve 12 letech.

Studovala na legendární taneční škole Amor de Dios a na madridské královské konzervatoři, kde se věnovala španělskému tanci a klasickému baletu. Studium zakončila diplomem v oboru Danza Espaňola.V roce 2005 se přihlásila do soutěže Roseta Mauri, která se každoročně koná v Barceloně a kde získala druhou cenu v kategorii Danza Espaňola. Své taneční vzdělání se neustále snaží doplňovat a zdokonalovat u renomovaných profesorů zvučných jmen, jakými jsou např. Ciro, Carmela Greco, Manuel Reyes, Belén Maya, Rafaela Carrasco, Penelope Pasca, Paco Romero, Isabel Quintero. V klasickém baletu patří k jejím učitelům Karen Taf, Dagmara Brown, Aurora Pons a v současném tanci (Danza contemporánea) Elia Camino.

Elegance, osobitost a jedinečný styl jsou hlavní charakteristiky tanečního projevu této madridské umělkyně, která během své profesionální kariéry účinkovala v mnoha souborech a kromě rodného Španělska se představila na jevištích např. v Paříži,  Stuttgartu, Mnichově, Praze, Bratislavě, Lucernu a Curychu, kde zároveň realizovala své vlastní choreografie.

V roce 2008 vystupovala se svou skupinou Con Aire Flamenco na tradičním festivalu Epidaurus v Dubrovníku a mnoho dalších let pravidelně účinkovala na festivalu Ibérica, který se koná v různých městech České republiky.

V roce 2011 se představila jako choreografka a tanečnice ve dvou projektech. V červnu v představení “Vuelvo por mis alas” Federico García Lorca, kde účinkuje spolu s kytaristou Petrem Vítem a hercem Tomášem Hanákem a na podzim absolvovala turné s představením “Al alba”, pro které složil hudbu slovenský kytarista Morenito de Triana. Obě představení se s úspěchem hrají v divadlech v Čechách a na Slovensku.

V roce 2012 Virginia představila své autobiografické představení Sobre mis Pasos, kde ukázala své umělecké zkušenosti. Původní myšlenka tohoto představení vzešla od Laetitie Rigaud.

Roku 2013 založila první profesionální flamenkové uskupení v České republice -Compañía de danza flamenca – VirginiaDelgado, se kterým právě uvádí představení Mujeres.