Flaco de Nerja

Flaco de Nerja

Flaco de Nerja

Branislav Krajčo „Flaco de Nerja“ se narodil v Bratislavě. První kontakt s kytarou má v 13 letech, kdy poznáva flamenco, ve kterém nalézá svoje vyjádření a inspiraci. Už v šestnácti letech koncertuje poprvé před publikem ve svém rodném městě.

V následujících letech cestuje do Granady, kde absolvuje kurz u flamenkového mistra Emilia Mayi. Od této doby žije mezi Španělskem a Slovenskem. Zakládá skupinu „Los Caminos“, taktéž je spoluzakladatelem občanského sdružení „Peña Flamenca-La Pasion” a Flamenco Festivalu v Bratislavě.

V roce 1998 odjíždí na turné do Kolumbie a následující rok působí ve Španělsku, v městě Nerja, kde získává svoje umělecké jméno „Flaco de Nerja“. Koncem pobytu v Nerje cestuje na turné po Brazílií a Německu. Od roku 2000 koncertuje v Paříži, kde nahrává vysílání pro Rádio Cultur France a Television France 2. V této době vychází jeho debutové CD pod názvem Axarquia.

V letech 2001 a 2004 se jako jediný slovenský flamenkový kytarista stává finalistou národní soutěže „Concurso Nacional de Arte Flamenco de Córdoba“ a „Concurso Nacional de Guitarra de Concierto“ v Barceloně. Ve stejné době je také přizván k projektu „Homenaje a Paco de Lucía“, se kterým cestuje po Evropě.

Flaco je začleňován mezi nejlepších kytaristy mladé generace. Španělsky deník (Diario Malaga) ho za jeho virtuozitu, skladbu a jedinečnost charakterizoval jako kytaristu, od kterého se očekává velký přínos pro flamenkovou koncertní hru. Svoje umění prezentoval v zemích jako: Brazílie, Kolumbie, Anglie, Francie, Španělsko, Rakousko, Německo, Portugalsko – Azorské ostrovy, Izrael, Švýcarsko atd. Účinkoval na prestižních festivalech jako jsou: Flamenco Festival Sanlucar de Barrameda – Španělsko, Flamenco Festival Wien, Flamenco Festival Nürnberg, Flamenco Festival Bratislava, Felicja- Blumental Tel Aviv, Atlantikfestival – Azorské ostrovy, Schubertiade-Rakousko atd.