Mateo Gallito

Mateo Gallito

Mateo el Gallito

Umělecký pseudonym Matúše Kohútka – Mateo el Gallito je jednou z ceněných obchodních značek slovenského flamenka. Je vyhledávaným flamenkovým tanečníkem, zpěvákem, perkusionistou, klavíristou a skladatelem.

Flamenkový tanec studoval na prestižní flamenkové akademii „Contratiempos“ v Málaze, aby se stal jedním z nejváženějších vyslanců království flamenka ve východní a střední Evropě.

Spolupracoval mimo jiné se světoznámou zpěvačkou Timnou Brauer & Elias Meiri Ensemble, stejně jako i s význačným flamenkovým tanečníkem Juanem Polvillo. Jako host účinkoval ve formaci Marantana (Wien) a v Theatre Kosmos (Wien) s tanečnicí Marií Angeles Gabaldon.

Na přelomu roku 2001-02 založil jazz-flamenkovou skupinu Los Remedios. Jeho vlastní tvorba by se dala definovat jako hudba inspirovaná flamenkem, ale žánrově zasahující i do jazzu, latin a world music.

S Remedios navázali spolupráci z významnými osobnostmi světové flamenkové scény jako jsou: Juan Polvillo, Ismail Fernandez, Pilar Ortega, Araceli de Alcala, Alberto Garcia, Maria Jose, Folix de Lola, Maria Angeles Gabaldon, Martin Kelner, Manuel de Tane, Flaco de Nerja Quintet.

V Čechách i na Slovensku je pravidelně zván ke spolupráci na významných tanečních, divadelních a muzikálových projektech: muzikál Carmen – Karlínské divadlo, flamencový muzikál Don Quixote – Wüstenrot Theatre Bratislava a další.

 Diskografie:

  • Vandaval (2004)
  • Reina de Saba (2005)
  • Remedios live (2006)
  • Dunya (2007)
  • Cardamon (2007)
  • Carmen (2008)