petra

Petra Šťastná

Tančí od svých pěti let. Po studiích klasického, lidového a moderního tance v Pardubicích studovala v letech 1993 – 1998 Pražskou Taneční Konzervatoř, kde se začala věnovat charakternímu španělskému tanci, stylu „danza espaňola“ pod vedením prof. Táni Krištůfkové. Po absolutoriu a pětiletém studiu na Konzervatoři Petra věděla, že flamenco je pro ni ta pravá vášeň a že u tohoto fascinujícího umění zůstane.

Prvním impulzem byla v roce 1998 flamenková tanečnice australského původu Luisa Raszyk, která často Prahu navštěvovala a u které začala Petra studovat. Na podzim roku 2002 odjela na dva měsíce intenzivně studovat do flamenkové školy Amparo de Triana v Berlíně.

Během své profesionální kariéry pracuje nejen jako tanečnice a lektorka, ale také jako choreografka. Od roku 1998 vede své kurzy tance, dnes již ve svém tanečním studiu Estudio Feliz. Škola má dnes kolem stovky studentů a Petra vede své kurzy pro děti a dospělé všech úrovní. Loňské dva roky se také věnovala kurzům tance pro nevidomé. Každoročně pořádá divadelní představení, kdy na závěr školního roku každý její kurz předvede svou celoroční práci. Mohli jste nás vidět v: Švandovo divadlo – 2006, divadlo V Dlouhé – červen 2007, divadlo ABC – červen 2008, 2009 a 2011, divadlo Městské knihovny – červen 2010.

Již několik let je pravidelně zvána jako lektorka na flamenkový festival Iberica. V roce 2008 byla Petra pozvána na účinkování v dramaticko-hudebně-tanečním vystoupení slovenské flamenkové skupiny Los Remedios, s názvem „Don Quijot podle Sancha“.

Pokud byste chtěli vidět ukázku jejího tanečního vystoupení, Petra každou první středu v měsíci vystupuje ve Španělské restauraci La Bodega Flamenca.