al albaAl alba

“Za úsvitu” je unikátní společný projekt některých členů flamenkových skupin Remedios a Con aire flamenco. Uměleckou duší představení, které spojuje umělce z Čech, Slovenska a Španělska, je madridská tanečnice, choreografka a návrhářka Virginia Delgado.

…na scéně končí den, poslední paprsky slunce nás opouští a my se noříme do temna noci, které je nám částečně známé, ale i tak zůstává neprobádané. Setkáváme se se svým nitrem, hlasy, které ve dne zůstavají zamklé, v temnotě osloví naše duše. Potichu, úpřimně, naplňujíc nás neklidem, ale i očekáváním, protože noc je nejtemnější těsně před úsvitem…

Dílo, rozdělené do tří častí, je inspirováno lidmi, kteří v sobě našli sílu nepoddat se temnotě noci a žijí pro světlo úsvitu, které přináší radost a naději.
Podmanivé kompozice slovenského kytaristy Morenita de Triana a strhující choreografie Virginie Delgado propůjčují hlas a tělo tomuto sdělení v emotivním představení plném kontrastů, kde flamenco ve své čisté formě proniká do samotné podstaty lidského vnímání.

 

Informace o představení
tanec a choreografie: Virginia Delgado
tanec: Lucía Čellárová, Zuzana Čorejová
kytara a zpěv: Morenito de Triana
klavír, zpěv, tanec: Mateo el Gallito
Perkuse: Michal Cába
flétna: Pavol Križovenský
housle: Cyril Kubiš
námět: Virginia Delgado,Lucia Čellárová
produkce: Lucia Čellárová
švětelný desing a animace: Lukáš Brinda
návrhy kostýmu a scenografíe: Virginia Delgado