Morenito de Triana

Morenito de Triana

Morenito de Triana

Slovenský kytarista Morenito de Triana (Stanislav Kohútek) se formoval u španělských kytarových mistrů Gerarda Nuňeze, Nino de Pury a Joseho Manuela Tudely.

Jako flamenkový kytarista působil ve skupinách Andalucía a Los Caminos. Později založil vlastní flamenkovou formaci Lagrima. V roce 1999 účinkoval na speciální akci pro Septet Paco de Lucía při příležitosti jejich pražského koncertu.

Je finalistou soutěží Concurso Regional de guitarra flamenca de Niño Ricardo v Seville a prestižného španělského festivalu La Union. Vystupoval ve flamenkových tablaech v Seville, včetně El Arenal, které patří mezi nejslavnější flamenková divadla v Seville.

Od roku 2002 působí jako první kytarista ve skupině světoznámého tanečníka Juana Polvilla, se kterým se představil na flamenkových událostech ve Španělsku, Francii, Itálii, Německu, Rusku, Japonsku, Kostarice, Peru, Polsku.

Kromě Juana Polvilla spolupracoval s dalšími španělskými umělci jako Pilar Ortega, Maria Angeles Gabaldon, Manuela Rios, Fran Espinosa, Ramon Martinez, Canastero, Jose Antonio Carmona, Ismael Fernandez, Manuel de Tane, Gema Caballero.

Jako člen slovenské skupiny Los Remedios se účastní mezinárodních hudebních festivalů a turné, vydává CD a je jedním z nejvyhledávanějších kytaristů na Slovensku, v České republice a dalších sousedních zemích. Od roku 2008 spolupracuje na aranžích a hraje v muzikálu Carmen po boku Lucie Bílé.