Zuzana Čorejová

Zuzana Čorejová

S flamenkem se seznámila během svého ročního pobytu ve španělské Granadě a věnuje se mu intenzivně víc než 10 roků. Studovala pod vedením více španělských profesorů a v roce 2003 získala stipendium na Akademii Juana Polvilla v Seville. Několik let spolupracovala s hudebně-taneční skupinou Remedios a účinkovala s ní na mnohých koncertech a mezinárodních festivalech.

Představila se v několika hudebně-tanečních představeních a muzikálech jako např. „Don Quijote podľa Sancha“, které se s úspěchem hrálo nejen na domovské scéně Teatro Wűstenrot (Bratislava), ale i v dalších městech na Slovensku a v Čechách. V roce 2007 spolupracovala při nastudování originálního představení „Entre el Sol y la Luna“ založeného na prolínání operního zpěvu a tradičního flamenka.

Představila se i v rockové opeře „Matúš Čák Trenčiansky“, jejímž autorem hudby byl Ľubo Horňák a režisérsky se pod toto dílo podepsal Dodo Gombár.

Několik sezón organizovala ve spolupráci s Mgr.Art. Michaelou Motlochovou Letní taneční školu ve stylu flamenka a spolupracovala při organizaci a realizaci Medzinárodného festivalu Flamenco v Bratislave. Po přesunu do Prahy byla přizvána ke spolupráci na divadelním hudebně-tanečním predstavení Al Alba, ve kterém choreografie vytvořila vynikající choreografka a tanečnice z Madridu – Virginia Delgado. Spolupracovala i na módní flamenkové show LERE LERE, se kterou sa představila na mezinárodním festivalu flamenka a španělské kultury Colores Flamencos v Olomouci a na mezinárodním festivalu Iberica.