Lucia Čellárová

Lucia Čellárová

Lucia Čellárová

Od dětství se věnovala modernímu tanci a flamenco poznala v sedmnácti letech, kdy se stala členkou skupiny Andalucía, se kterou účinkovala na Slovensku i v zahraničí. Spolu s kytaristou Flaco de Nerja založila v roce 1995 skupinu Los Caminos, která měla ve svém repertoáru flamenco obohacené prvky jazzu jak v hudbě, tak i v tanci. Skupina Los Caminos podnikla ve spolupráci s umělci jako jsou Darío Arboleda, Muriel Garfías a Alberto García řadu koncertních turné po evropských zemích.

Lucía Čellárová studovala u význačných tanečníků jako byli například Belén Maya, Mariquilla, Juan Polvillo, Juan Trigeros, Angel Muňoz, Mari Paz Samaniego, Carmen Cortés, Rafaela Carrasco, Irene Alvarez a mnoho dalších.

V letech 2000-2001 získala stipendium, díky kterému mohla studovat flamenco v Granadě a na slavné taneční akademii Amor de Dios v Madridu. Od roku 2003 působila v Praze jako lektorka flamenkového tance a spolupracovala se skupinou Arsa y Toma, tanečnicí Amparo Nuněz, kytaristou Petrem Vítem a zpěvákem Mateem el Gallito. Lucía je rovněž spoluzakladatelkou festivalu Flamenco Bratislava.

V roce 2004 stála Lucía s kytaristou Petrem Vítem u zrodu prestižního festivalu Ibérica, na kterém každoročně účinkuje, pomáhá s organizací a působí jako lektorka tance. Intenzivní spolupráce s Virginií Delgado začala v Praze v roce 2009. Lucía je členkou skupiny Con aire flamenco, kterou Virginia založila. V březnu roku 2010 účinkovala v muzikálu Carmen s Lucií Bílou jako alternace za tanečnici Ditu Konášovou.

V roce 2011 iniciovala, produkovala a spolu s tanečnicí Virginií Delgado se podílela na námětu úspěšného hudebně tanečního představení Al alba (Za úsvitu), ve kterém i účinkovala. Výtěžek z koncertního turné, které proběhlo v sedmi městech v Čechách i na Slovensku a konalo se pod záštitou Institutu Cervantes v Praze, byl věnován Klinice dětské hematologie a onkologie ve FN Motol. Lucía tak poprvé částečně propojila svou dlouholetou zálibu ve flamenku s profesí lékařky. V roce 2012 produkovala představení k 10. výročí skupiny Remedios, kde i účinkovala.