Petra Pšenicová

Tanci se věnuje od dětství, v latinsko-amerických i standardních tancích dosáhla mezinárodní třídy „M“. Po ukončení aktivní soutěžní kariéry měla to štěstí, že se v Olomouci v roce 2004 setkala s tanečnicí Elenou Moreno, která se stala její učitelkou a zasvětila ji do flamenka.
Flamenco se pak stalo její životní vášní a začala se mu intenzivně věnovat. Každoročně jezdí studovat přímo do Španělska, do Sevilly (školy Josého Galvána a Taller Flamenco), do Granady (škola Carmen de las Cuevas), nebo do Madridu (škola Amor de Dios). Absolvovala mnoho kurzů pod vedením španělských tanečních mistrů, např. Virginia Delgado, Ana Cali, Marco de Ana, Belén Maya, Pastora Galván, José Galván, Ramón Martinéz, La Tati, Felipe Mato a mnoho dalších.
Petra stála u zrodu flamenkové skupiny Aires del Sur, se kterou se zúčastnila mnoha mezinárodních festivalů. Je rovněž členkou organizačního týmu Mezinárodního festivalu flamenka a španělské kultury COLORES FLAMENCOS, jenž se stal nedílnou součástí kulturního života v Olomouci.
Má bohaté zkušenosti s lektorskou činností. Už v mládí se věnovala trenérské činnosti v soutěžním tancování, má zkušenosti také s vyučováním tance romských dětí. Nyní se aktivně věnuje lektorování kurzů flamenka v Olomouci a vede kurzy pohybové průpravy pro děti od 3 do 6let.