Víkendový workshop flamenkového zpěvu s Manuelem Tañém

Kdy:              3. – 5. dubna 2020 (pátek – neděle)
Kde:              Studio ITAKA, Korunní 35 – Praha 2 – Vinohrady
Přihlášky:  níže na stránce

Manuel Tañé se narodil ve vlamenkové rodině v roce 1978 ve městě Jerez de la Frontera, kde žije stále.  Zpěv ho provázel od jakživa a učil se od místních pěveckých patriarchů. Vždy mu byli vzorem slavní jerezští zpěváci jako například Agujetas, Juan Talega, Mojama, Manuel Torre, Borrico, Sernita a především El Torta. Tyto kořeny Manuel ctí a hrdě se k ním svým zpěvem hlásí.

Začal vystupovat se svoji sestřenicí Munuelou Carpío a za nedlouho se představil publiku se dvěmi recitály v Peña Fernando Terremoto a Peña La Bulería, což mu otevřelo cestu do slavných flamenkových tabláos po celém Španělsku. V roce 1996 se zrodila spolupráce s tanečníkem Antoniem El Pipa a pěvecky doprovázel od té doby všechna jeho představení, se kterými procestovali sály celého světa jako jsou City Center v New Yorku, Royal Hall v Londýně nebo Teatro de la Ópera de París a mnohé další.

Jeho kariéra rostla a jeho fantastický způsob zpěvu k němu přivedl umělce první linie, kteří ho velmi rádi angažovali ve svých souborech. Jeho hlas doprovázel tanec Manuely Carpio, Conchy Vargas, Manuely Carrasco, Antonia Fernándeze “El Farru”, Juana Polvilla, Maríe Juncal nebo Sorayi Clavijo, se kterými procestoval všechny kontinenty a byl součástí programu slavných festivalů v Jerezu, La Bienal de Sevilla, Festival de Córdoba, Festival de La Unión, Suma Flamenca, Villa de Madrid a další.

Umělci a kritici označují jeho zpěv za “divoký” a Manuel se k této definici hrdě hlásí. Když jeho hlas uslyšíte, už ho nezapomenete. Jeho neobyčejné pěvecké dispozice, zkušenosti a zemitost z něj učilily zpěváka první velikosti doprovázející flamenkový tanec. Jeho umění vyzařuje jistotu, ryzí čisté flamenco (flamenco puro) a všechny nové výzvy Manuel přijímá s lehkostí a plnou vervou. Ne jenom pro to sklízí vynikající ohlasy nejenom od kritiků, ale i publika.

Jak kurz bude probíhat a pro koho je určen:
Kurz je určet pro zpěváky a především pro tanečnice. Manuel se specializuje ta zpěv pro tanec a pomůže vám pochopit základní principy, jak reagovat, kdy přesně a jak se ve zpěvu orientovat. Manuel je velice trpělivý a důsledný učitel. V rámci kurzu se budete věnovat dvěma rozdílným palos, abyste si osvojili jak čtyřdobé tak dvanáctidobé styly. Nezbytnou pomůckou je diktafon!

CENY a SLEVY:
– kurz zpěvu: 2.650,- /2.750,- (při platbě po 15.3. 2020)

ROZVRH:
Pátek 3.4. – 
17:00 – 19:00
Sobota 4.4. 11:00 – 13:00
Neděle 5.4. 11:00 – 13:00

Dotazy, konzultace vhodné úrovně:
Karol Martincová +420 603 295 511, karol@fiestaflamenca.cz

PŘIHLÁŠKY:

Kdy: 3. – 5. dubna 2020 (pátek – neděle)
Kde: Studio ITAKA, Korunní 35 – Praha 2 – Vinohrady

* Povinná položka
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.