LEGENDA FLAMENKA – ÁNGEL MUÑOZ poprvé v PrazeFLAMENCO

Virtuózní Ángel Muñoz vtančí do Prahy 
na křídlech vášnivého flamenka

Fascinující výbuch nevídaného temperamentu. Tak bývá popisována taneční produkce Ángela Muñoze, jednoho z nevýznamnějších tanečníku současného flamenka. Tento rodák z andaluské Córdoby předvede spojení energie a vášně ve flamenku 16. dubna v pražském Divadle ABC. Hudebně-taneční projekt Ángel, del Blanco al Negro / Anděl mezi černou a bílou přinese podmanivé pohybové spojení lásky i nenávisti, přetlaky prudkých emocí, vyklepávané v ďábelském staccatu špiček bot či zachycené lusknutím prstů, andělsky mírná gesta i strhující pohyby ještě před chvílí takřka nehybného těla.

Minimalistická výprava, využívající střídmě světel a kontrastu dvou základních barev z názvu projektu, umožní publiku koncentrovat se výhradně na zážitek tance, rytmu a hudby. Ta neotřelým a fascinujícím způsobem kloubí čistou tradici andaluského flamenka s vyjadřovacími prostředky současného hudebního světa.

Pro svůj sólový projekt si Ángel Muñoz, častý spolupracovník legendárních kytaristů Paco Peñi a Víctora Monge zvaného ‘Serranito’ či tanečnice a choreografky Maríi Pagés, zvolil téma, které rezonuje s jeho jménem. Anděl mezi černou a bílou je představení, které uchvacuje tématem anděla – muže, nositele poselství, anděla strážného i padlého. Slibuje nezapomenutelné setkání s temperamentem, který dokáže z napjatých lan vášněmi a emocemi nabitého tance a hudby vystavit most mezi minulostí a současností, hloubkou i rychlým proudem, černou a bílou stranou hledání lásky i smyslu života.

V sestavě Ángelových hudebních a pódiových spolupracovníků najdeme vedle dvou vynikajících cantaores (zpěváků flamenka), kytaristy a perkusisty také hráče na saxofon, klarinet, flétnu a harmoniku i tvůrce elektronické hudby.

OBSAZENÍ
Ángel Muñoz, tanec
Javier Patino, kytara
Miguel Ortega, zpěv
Antonio Campos, zpěv
Diego Villegas, flétna, saxofon, klarinet, harmonika
Nacho López, cajon, perkuse

Choreografie: Ángel Muñoz
Režie: Ángel Muñoz/Daniel Muñoz
Hudba: Javier Patino, Diego Villegas
Elektronická hudba: Artomatico
Light design: Olga García

Muñozův Ángel, del Blanco al Negro se představí v pražském Divadle ABC 16. dubna od 20 hodin.

O ÁNGELOVI
Ángel Muñoz se narodil v Córdobě, kde na místní taneční konzervatoři vystudoval tanec u profesorky Inmaculady Luque. Taneční ostruhy získal v renomovaném souboru Ziryab Dance Company, vystupoval v několika operách.

Dlouhodobě spolupracoval jako sólový tanečník se souborem vynikajícího kytaristy Paco Peñi, v projektu Universo Flamenco s Mario Cortésem. Choreografka María Pagés si Ángela Muñoze vybrala do své company jako prvního tanečníka pro úspěšná představení La Tirana, které mělo premiéru na Sevillském bienále v roce 1998, a pro projekt Flamenco Republic, jež po uvedení v New Yorku v roce 2001 zavedlo interpreta již coby taneční hvězdu flamenka na řadu předních světových divadelních a koncertních pódií.

Následovala spolupráce s kytaristou Victorem Monge “Serranitem”, kde tančila rovněž jeho manželka a častá partnerka na scéně Charo Espino. Spolu s ní v roce 2003 založili vlastní společnost, s jejímiž některými členy Ángel Muñoz v dubnu přijede i do Divadla ABC.

CENY VSTUPENEK  plán hlediště ABC_bez balkonu
1. cenová zóna (bílá):    1.590,-
2. cenová zóna (žlutá):     990,-
3. cenová zóna (šedivá) 490,-

PŘEDPRODEJ
Přes Fiesta Flamenca – pro výběr a zakoupení vstupenek pište ZDE
u nás zakoupené vsupenky budou zařazeny do slosování o 3 vstupenky zdarma (zpětné vrácení peněz)

Pokladna Divadla ABC

 

Předprodejní portály
www.ticket-art.cz
www.ticketpro.cz
www.ticketportal.cz
www.ticketstream.cz

FOTO A VIDEO 

Foto – blanco/bílé

Foto © Daniel M Pantiga

Foto © Daniel M Pantiga

Foto © Daniel M Pantiga

Foto © Daniel M Pantiga

Foto © Daniel M Pantiga

Foto © Daniel M Pantiga

Foto © Daniel M Pantiga

Foto © Daniel M Pantiga

Foto – negro/černé

Foto © Danie M Pantiga

Foto © Danie M Pantiga

Foto © Daniel M Pantiga

Foto © Daniel M Pantiga

Foto © Daniel M Pantiga

Foto © Daniel M Pantiga

Foto © Daniel M Pantiga

Foto © Daniel M Pantiga

VIDEO

ORGANIZÁTOŘI

logo FFlogo flamenkinlogo itaka

PARTNEŘI

4_ambasadaPraha1_Kompaktni_logo_Color1instituto cervanteshotel-logo-asseinzio-praguelogologo_smartprotisedi_logo_JPEG_300dpiblack