KONCERT K POCTĚ PACA DE LUCÍA

Kdy:            26. února 2017 (neděle); 19:00
Kde:            Malostranská beseda, Malostranské náměstí 35/21, Praha 1

25. února 2014 flamenkový svět opustil legendární kytarista a skladatel Paco de Lucía. Pojďte si společně s námi zavzpomínat na tuto osobnost, která změnila flamenkový žánr a mnohým z nás do něj otevřela dveře. Na 26. února jsme již tradičně připravili vzpomínkový koncert, který proběhne v Malostranské besedě.

Slovo o Pacovi
Byl to vynikající kytarový virtuóz, některými odborníky považovaný za nejlepšího kytarového interpreta flamenka všech dob. Působil také jako jazzový a klasický kytarista a byl, mimo jiné, také znám jakožto velký obdivovatel a propagátor španělského hudebního skladatele Manuela de Fally.
Flamenco obohatil o perkusivní hudební nástroj cajón.
Na kytaru hrál už od svých pěti let. Profesionálním kytaristou se stal z otcova popudu už v 11 letech. Nejprve vystupoval se svým bratrem Pepém, teprve později se dal na sólovou dráhu. Legendární dvojici stvořil s flamenkovým zpěvákem Camaronem de la Isla. Čeští diváci měli možnost ho vidět ve filmech Carlose Saury “Carmen”, “Flamenco” nebo “Flamenco, Flamenco”. V České republice koncertoval několikrát, naposledy v roce 2013 na flamenkovém festivalu v Olomouci.

19:00 kytarový koncert k poctě Paca de Lucía  (homenaje a Paco de Lucía)
Jak jinak zavzpomínat na kytarového mága než kytarovým koncertem. Náš nejlepší flamenkový kytarista Morenito de Triana si letos přizval několik významných hostů. V repertoáru koncertu pochopitelně nebudou chybět slavné Pacovy skladby.
Během koncertu proběhne projekce  z Pacova života a jeho tvorby.

Kytara: Morenito de Triana (SK)
Cajon: Michael Cába (CZ), Mateo Garriga (CZ)
Zpěv: Hana Iridiani (CZ)

Cena koncertu: 250 Kč
Vstupenky: karol@fiestaflamenca.cz  (k vyzvednutí v obchůdku Flamenkin) nebo
Malostranská beseda

FOTOGRAFIE Z ROKU 2016: zde